Bīskapa Meinarda 5a

Detālplānojuma zemes vienībai Bīskapa Meinarda ielā 5A, Ikšķilē, Ogres nov., kadastra apzīmējums 74940110380, (turpmāk – Detālplānojums) 2.0.redakcija tika nodota publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai, pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) domes 2023.gada 16.februāra lēmumu "Par detālplānojuma zemes vienībai Bīskapa Meinarda ielā 5A, Ikšķilē, Ogres nov., 2.0.redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.

Detālplānojuma 2.0.redakcijas publiskā apspriešana notika no 2023. gada 15. marta līdz 15. aprīlim.

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 20.panta pirmo daļu, 21. panta otrās daļas 2.punktu Detālplānojuma 2.0.redakcijas apspriešana norisinājās neklātienes formā. Paziņojums par Detālplānojuma 2.0.redakcijas publisko apspriešanu publicēts laikraksta “Ogres Vēstis Visiem” 2023.gada 17.marta numurā (Nr.22), Pašvaldības tīmekļa vietnē, Pašvaldības kontā sociālajā tīklā Facebook, Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv. Planšetes ar minēto informāciju, kā arī ar informāciju par Detālplānojuma 2.0.redakcijas risinājumiem, publiskās apspriešanas laikā bija izvietotas Pašvaldības Centrālās administrācijas ēkas Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres nov., foajē un pie Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes ēkas Peldu ielā 22, Ikšķilē, Ogres nov. Minētajās ēkās bija nodrošināta Detālplānojuma 1.0.redakcijas pieejamība papīra formātā. Paziņojumi par Detālplānojuma 2.0.redakcijas publisko apspriešanu nosūtīti piegulošo nekustamo īpašniekiem 2023.gada 28.februārī.

Sanāksme par Detālplānojuma 2.0.redakcijas risinājumiem tika organizēta attālināti Zoom platformā 2023.gada 4.aprīlī plkst. 18:00. Nolūkā nodrošināt dalībnieku reģistrāciju attālinātajā formātā Pašvaldības tīmekļa vietnē bija publicēta pieteikuma veidlapa. Dalībai sanāksmē pieteicās viena persona, bet sanāksmē nepiedalījās neviens interesents.

Publiskās apspriešanas laikā nav saņemts neviens juridiskās/fiziskās personas iesniegums ar priekšlikumiem vai komentāriem par Detālplānojuma 2.0.redakciju.

Saņemti visu nosacījumus sniegušo institūciju atzinumi, kas tika izvērtēti, sagatavojot ziņojumu. Visas institūcijas, izņemot Valsts vides dienesta Atļauju pārvaldi (turpmāk – VVD AP), ir sniegušas pozitīvus atzinumus. VVD AP 2023.gada 31.marta atzinumā (reģistrēts VVD AP ar Nr.11.2/AP/3721/2023) norāda uz nepieciešamību veikt vides trokšņa modelēšanu Detālplānojuma izstrādes ietvaros. VVD AP lūdz pilnveidot Detālplānojuma redakciju un pieprasīt atzinumu atkārtoti. Izvērtējot VVD AP atzinumu, Pašvaldība secina, ka nav pamata ņemt vērā izvirzītās prasības.

Izvērtējot Detālplānojuma 2.0.redakcijas publiskās apspriešanas rezultātus, Pašvaldība secina, ka dokumentam pilnveidošana nav nepieciešama.

Pielikumā: