Karte ar iezīmētu zemes vienību

Sagatavots saskaņā ar Ministru kabineta 2009.gada 25.augusta noteikumu Nr.970 “Sabiedrības līdzdalības kārtība attīstības plānošanas procesā” 10.5.apakšpunktu.

Detālplānojuma zemes vienībai Bulstrumu ielā 14, Ikšķilē, Ogres nov., kadastra apzīmējums 7494 012 1074, un Bulstrumu ielā 16, Ikšķilē, Ogres nov., kadastra apzīmējums 7494 012 0423, (turpmāk – Detālplānojums) 1.0.redakcija nodota publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai, pamatojoties uz Ogres novada pašvaldības (turpmāk – Pašvaldība) domes 2023. gada 28. septembra lēmumu “Par detālplānojuma zemes vienībai Bulstrumu ielā 14 un Bulstrumu ielā 16, Ikšķilē, Ogres nov., 1.0.redakcijas nodošanu publiskajai apspriešanai un institūciju atzinumu saņemšanai”.

Detālplānojuma publiskā apspriešana norisinājās laika periodā no 2023. gada 25. oktobra līdz 22. novembrim.

Saskaņā ar Covid-19 infekcijas izplatības pārvaldības likuma 20. panta pirmo daļu, 21. panta otrās daļas 2. punktu Detālplānojuma 1.0.redakcijas apspriešana norisinājās neklātienes formā. Paziņojums par Detālplānojuma 1.0.redakcijas publisko apspriešanu publicēts Pašvaldības informatīvā izdevuma “Savietis” 2023. gada 24. oktobra numurā (Nr.10 (017), lpp. 3), Pašvaldības tīmekļa vietnē, Pašvaldības kontā sociālajā tīklā Facebook, Valsts vienotajā ģeotelpiskās informācijas portālā geolatvija.lv. Planšetes ar minēto informāciju, kā arī ar informāciju par Detālplānojuma 1.0.redakcijas risinājumiem publiskās apspriešanas laikā bija izvietotas Pašvaldības Centrālās administrācijas ēkas Brīvības ielā 33, Ogrē, Ogres nov., foajē un pie Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes ēkas Peldu ielā 22, Ikšķilē, Ogres nov. Minētajās ēkās bija nodrošināta Detālplānojuma 1.0.redakcijas pieejamība papīra formātā. Paziņojumi par Detālplānojuma 1.0.redakcijas publisko apspriešanu nosūtīti piegulošo nekustamo īpašniekiem 2023. gada 17. oktobrī. Tehnisko iemeslu dēļ paziņojumi nekustamā īpašuma Bulstrumu ielā 6, Ikšķilē, Ogres nov., līdzīpašniekiem tika nosūtīti jau publiskās apspriešanas laikā – 2023. gada 15. novembrī un 17. novembrī. 2023. gada 22. novembra vēstulēs Pašvaldība aicināja minētās personas sniegt priekšlikumus un komentārus par Detālplānojuma 1.0.redakciju līdz 2023. gada 15. decembrim.

Sanāksme par Detālplānojuma 1.0.redakcijas risinājumiem tika organizēta attālināti Zoom platformā 2023. gada 7. novembrī plkst. 18.00. Nolūkā nodrošināt dalībnieku reģistrāciju attālinātajā formātā Pašvaldības tīmekļa vietnē bija publicēta pieteikuma veidlapa. Sanāksmē piedalījās trīs sabiedrības pārstāvji, Detālplānojuma izstrādes ierosinātājs, SIA “Deālplānojumi SB” projektu vadītāja Sintija Batkovska un Pašvaldības Centrālās administrācijas Attīstības un plānošanas nodaļas telpiskais plānotājs Jevgēnijs Duboks.

Publiskās apspriešanas sanāksmes laikā sanāksmes dalībnieki norādīja uz meliorācijas sistēmas un lietusūdens novadīšanas sistēmas neatbilstošu tehnisko stāvokli Pašvaldības īpašumā esošās Bulstrumu ielas posmā un izteica bažas, ka bioloģisko notekūdeņu attīrīšanas iekārtu ierīkošanu Detālplānojuma teritorijā var paaugstināt gruntsūdens līmeni pieguļošajos īpašumos. Ierosināts Pašvaldības īpašumā esošajā ielā izbūvēt grāvi un/vai caurteku. Par minēto tika informēti atbildīgie Pašvaldības speciālisti, teritorija tiks apsekota un tiks veikti nepieciešami infrastruktūras uzturēšanas vai būvniecības darbi.

Detālplānojuma 1.0.redakcijas publiskās apspriešanas ietvaros nav saņemts neviens juridiskās/fiziskās personas iesniegums ar priekšlikumiem vai komentāriem par plānošanas dokumentu.