Statuss:
Noslēdzies
Latvijas Vides aizsardzības fonda logo un Ogres novada pašvaldības ģerboniss

Projekta mērķis

Lai nodrošinātu dabas kompleksa – upes ieleja aizsardzību, sadarboties pašvaldībai ar zemes īpašniekiem, saglabāt teritorijai raksturīgo reljefu, ainavu, nodrošinot bioloģiski vērtīgāko platību un dzīvotņu saglabāšanu un uzturēšanu Ogres upes ielejā, kā arī dabas parkā “Ogres ieleja” attīstīt tūrisma infrastruktūru, kura bāzēta uz ilgtspējības principu, veicinot teritorijas apmeklētāju aktivitātes un izpratni par dabas vērtību saglabāšanu un aizsardzību. Projekta ietvaros tiks pilnveidota tūrisma infrastruktūra, saglabātas teritorijas ainaviskās vērtības un upes ielejas ekosistēma, nodrošināta sabalansēta dabas aizsardzības un teritorijas attīstības tendencēm atbilstoša zemes izmantošana. Ilgtermiņa: Veicināt dabas un bioloģiskās daudzveidības saglabāšanu un aizsardzību, īstenojot īpaši aizsargājamo dabas teritorijas (ĪADT) dabas parka “Ogres ieleja” dabas aizsardzības plāna paredzētos pasākumus.

Projekta rezultāti

Par projekta rezultātu ilgtspējību ir atbildīga Ogres novada pašvaldības Mazozolu pagasta pārvalde (trošu tikts un pievedceļš) un Meņģeles pagasta pārvalde (skatu platforma), kas nodrošinās projektā izveidotās infrastruktūras uzturēšanu un nepieciešamības gadījumā atjaunošanu vismaz 5 turpmākos gadus pēc projekta īstenošanas. Uzturēšanas izmaksas paredzētas no Ogres novada pašvaldības budžeta līdzekļiem.

Projekta īstenošanas termiņš: 30.10.2020.

Projekta kopējās izmaksas: 246 409.51 EUR.

Piešķirtais finansējums no Vides aizsardzības fonda: 86 243.00 EUR.

Pievienotās saites

Trošu tilts Mazozoli
Ogres upes līkloči
Meņģeles un Mazozolu pagastu pār upi trošu tilta būvniecība tuvojas noslēgumam