Statuss:
Noslēdzies
Titulbilde

Projekta mērķis ir izveidot torņveida dizaina objektu – bāku – uz aizsargmola (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā, tādējādi attīstot aizsargmola rekreācijas teritoriju.

20 m augstā torņa konstrukcija tiks veidota kā metāla karkass ar tērauda kolonnām, sijām un saitēm. Ārsienu apdarei 16 m augstumā tiks izmantotas fasādes metāla kasetes, paredzot virsmu ar rūsējuma efektu. Tā augšdaļā visās četrās fasādēs iecerēts izvietot Ogres novada logo ar izgaismojamiem burtiem; objekts ietvers arī apgaismojuma elementus, apkalpes laukumus un caurstaigājamu arku – vārtus – gājējiem. Daugavas puses fasādē zem logo zonas tiks veidota sprauga lāzera iekārtai ar kustīgu gaismas staru, pastiprinot asociācijas par šo torni kā bāku.

Projekta finansējums

Investīciju projekta īstenošanas kopējās izmaksas ir 279 393,51 eiro (ar PVN), ko nodrošina Ogres novada pašvaldība.

Izpildītāji

Būvprojektu izstrādājusi un autoruzraudzību nodrošina SIA “CHR Design Solutions”. Būvdarbus objektā veic SIA “KraftWork” (līguma summa 223 991,74 eiro bez PVN). Būvuzraudzību nodrošina SIA “PROKRIAL” .

Īstenošanas periods

Projekta realizācija tika uzsākta 2021. gada 11. oktobrī. Saskaņā ar noslēgto līgumu būvdarbus paredzēts pabeigt 12 mēnešu laikā no līguma noslēgšanas brīža, t.i., līdz 2022. gada 10. oktobrim.

Titulbilde
Projekta vizualizācija