Statuss:
Noslēdzies
KPFI logo

Projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Ogres novada pašvaldības ēkās” ietvaros tiek veikti siltumenerģijas patēriņu samazinoši pasākumi trīs Ogres novada pašvaldības ēkās: Ogres kultūras centrā, Ogresgala tautas namā un Ogres ģimnāzijā. 2009.gadā Ogres ģimnāzija un Ogres kultūras centrs kopā patērēja vairāk kā 4,5% no p/a “Mālkalne” piegādātās siltumenerģijas, tāpēc projekta īstenošana ir nozīmīga ne vien vispārējai CO2 emisiju samazināšanai (projekta rezultātā plānotais CO2 emisiju samazinājums ir 465 114 kg/gadā), bet arī nozīmīgs ietaupījums novada budžetā – maksājumi par siltumenerģiju šajās ēkās varētu samazināties līdz pat 50%. Projektā īpaša uzmanība pievērsta videi draudzīgu būvmateriālu un tehnoloģiju izmantošanai, projekta ietvaros būvniecībai tiek izmantots “zaļais iepirkums”.

Projekta īstenošana notiek no 2009.gada 11.novembra līdz 2011.gada 1.novembrim.

2010.gada laikā tika noslēgti būvniecības darbi Ogres kultūras centrā - tika nosiltinātas ēkas fasādes, jumts un pagraba griesti, vienlaikus ierīkots ārējais lifts, lai nodrošinātu ēkas pieejamību cilvēkiem ar kustību traucējumiem, savukārt Ogresgala tautas namā ir nosiltinātas vēl nenosiltinātā korpusa fasādes, pagraba griesti un jumts. Lai nodrošinātu optimālu rezultātu, projekta ietvaros Ogresgala tautas namā tika demontētas mansarda stāvā iebūvētās istabas. Ogres ģimnāzijā 2011.gada laikā paredzēts veikt logu, fasāžu un jumta siltināšanu. Iepirkuma procedūra par šiem darbiem ir uzsākta 2010.gada nogalē.

Kopējās projekta izmaksas bija paredzētas 1 618 761.46 Ls, no tām 75% jeb 1 214 071.09 Ls bija plānots piesaistīt no Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta (KPFI) un 25% jeb 404 690.37 Ls bija paredzēts Ogres novada pašvaldības finansējums. Veikto iepirkumu rezultātā būvniecības izmaksas ir būtiski samazinājušās, kā rezultātā kopējās projekta izmaksas nepārsniegs 1 100 000 Ls.

KPFI logo