Noslēdzies projektu konkurss “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”

 

Arī šī gada janvārī tika izsludināts projektu konkurss “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā”, kura ietvaros tika saņemts 41 projekta pieteikums. No tiem realizēti 25 projekti, ieviešot dzīvē daudz labu un vērtīgu ieceru.

Astoņi no šiem projektiem īstenoti Ogres pilsētā.

Daudzdzīvokļu mājas Mālkalnes prospektā 19 pagalmā atjaunotas divas bērnu rotaļu laukuma konstrukcijas – līdzsvara šūpoles un slidkalniņš.

 

Ogres 1. vidusskolas sākumskolas bērniem radīta radoši izglītojoša vide – 3. korpusa otrajā stāvā uzstādītas jaunas grīdas spēles (burtu “Klasītes” un “Pēdiņas”), uz sienām izvietoti reizrēķina apļi, ģeometriskās figūras, pulkstenis un Latvijas karte, košās krāsās izkrāsotas logu ailes un nišas sēdēšanai, iegādāti jauni soli, uzkrāsota tāfeles siena radošām aktivitātēm un papildinātas iespējas bērnu darbiņu izvietošanai.

 Ogres novada Sporta centra stadionā uzstādītas saliekamas apmales slidotavai, iegādāts arī nepieciešamais aprīkojums.

Špakovska parkā atjaunots akmens ar uzrakstu – to tagad rotā vārdi “Špakovska dabas parks”; izveidoti jauni košumkrūmu stādījumi un izgatavotas vairāk nekā 200 plāksnītes ar dendroloģisko augu nosaukumiem.

Godinot Lakstīgalu ielas iedzīvotājus, tās kokos uzstādītas 15 metāla lakstīgalas, katra no tām – atšķirīga un unikāla, ar savu stāstu par šajā ielā agrāk un tagad dzīvojošiem cilvēkiem. Izgatavota arī ozolkoka Māte Lakstīgala. 

Ir atjaunotas vietējās nozīmes arhitektūras pieminekļa – Ogres Evaņģēliskās luterāņu baznīcas – durvis un to stiklojums.

Turpinot iepriekšējos gados aizsāktās rūpes par klaiņojošajiem bezsaimnieka kaķiem, veikta to ķeršana dažādos Ogres pilsētas rajonos, mazdārziņu teritorijās un Ciemupē, tālāk nogādājot tos veterinārajā klīnikā sterilizācijas un veselības aprūpes veikšanai, kā arī meklējot viņiem jaunus saimniekus.
 

Īstenots arī projekts orientēšanās sporta popularizēšanai, izmantojot mūsdienu informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas – tā ietvaros ne tikai izstrādāta jauna orientēšanās karte Ogres pilsētai, bet arī izveidota viedtālruņa aplikācijprogramma distances veikšanai un izvietoti kvadrātkodu kontrolpunkti dažādās pilsētas vietās.

Krapes pagastā realizēts viens projekts – pie Madlienas vidusskolas Krapes filiāles esošajā bērnu rotaļu laukumiņā atjaunotas divas konstrukcijas (divvietīgās šūpoles un līdzsvara šūpoles), kā arī veikta esošo rotaļu elementu, soliņu un dekoratīvās sētiņas krāsošana.

 


Lauberē šogad izveidotajā sajūtu un brīvā laika pavadīšanas dārzā “Raiņa un Aspazijas saulainais stūrītis” veikti apzaļumošanas darbi, iestādot 17 dižstādus un vairāk nekā 200 dažādu košumaugu.

Lauberes pagasta centra izdaiļošanai īstenots vēl viens projekts – izgatavoti 2 veidu karodziņi (ar Lauberes pagasta ģerboni un Latvijas karoga krāsās) un uzstādīti kronšteini to izvietošanai pie apgaismojuma stabiem un ēku fasādes.

Madlienas pagastā šogad īstenoti 4 projekti

Pie Latvijas pagastu ozolu birzs uzstādīts jauns apskates objekts – ozolkoka norāde “Laika grāmata”, kas atgādina par birzs izveidošanas datumu (diena, kad Latvija iestājās Eiropas Savienībā) un aicina paviesoties šajā parkā.

Turpināts darbs pie Madlienas vidusskolas pludmales volejbola laukuma labiekārtošanas, uzstādot 2 jaunus gaismekļus, nomainot elektrosadales kasti, uzstādot nožogojumu un iegādājoties jaunus solus.

 

Madlienas VPII “Taurenītis” ierīkots un labiekārtots Montesori kabinets – iegādātas jaunas mēbeles, paklājs un Montesori nodarbību materiāli; daudzi materiāli tika arī izgatavoti vecāku spēkiem, piemēram, skrūvējamais alfabēts no plastmasas pudeļu korķīšiem, gadalaiku aplis, lakatiņi locīšanai, u.c.

Savukārt Madlienas bibliotēkā ierīkota telpa jauniešiem – mainīts telpas vizuālais noformējums, iegādātas mēbeles, galda spēles un izglītojoša literatūra, tā pilnveidojot jauniešu iespējas brīvā laika saturīgai pavadīšanai.

Mazozolu pagasta centrā – Līčupē – autoceļa malā uzstādīta latvju zīme dzīves vietas spēkam, skaistumam un aizsardzībai; te izveidota arī akmens upe ar krāšņumaugiem un simbolisku apaļkoka tiltu ar uzrakstu “Līčupe”, bet uz īstā tilta pāri Līčupei vasarā tika izvietotas ziedošu puķu kastes.

Meņģelē īstenoti 2 projekti – ierīkots jauns un krāsains bērnu rotaļu laukums ar rotaļu un vingrošanas kompleksiem, šūpolēm un smilšu kasti, kā arī atjaunotas divas basketbola grozu konstrukcijas skolas tuvumā esošajā basketbola laukumā. 

Ogresgalā, sadarbībā ar VAS “Latvijas Valsts ceļi”, veikta pieturvietas “Kārļi” sakārtošana – atjaunots tās jumts un sienu krāsojums un uzstādītas divas informatīvās planšetes, no kurām viena kalpo kā ziņojumu dēlis, bet otra informē par Ogresgala pagastu.

Vēl viens projekts īstenots Ogresgala pamatskolas teritorijā, labiekārtojot to āra nodarbību norisei – šeit atjaunots t.s. “Filozofu stūrītis” un Mūzikas klases inventārs, uzstādīti divi jauni informācijas stendi (t.sk. izveidota muzikālā siena), uzlikts jauns jumts kukaiņu mājai, kā arī izgatavoti soli un galdi āra klasei.

Suntažu pagastā īstenoti 4 projekti.

Pasta kalniņā, kas ir iecienīta vieta ziemas prieku baudīšanai, veikta teritorijas attīrīšana un zemes izlīdzināšana, paplašinot nobraucieniem piemēroto platību; izveidoti arī pakāpieni nokļūšanai atpakaļ virsotnē, uzstādīts informatīvais stends un masīvkoka soli.

Suntažu vidusskolā, veicot pamatīgu telpas remontu un iegādājoties nepieciešamo aprīkojumu, izveidots maiņas punkts tādām bērnudārzniekiem un skolēniem aktuālām, bet tikai retumis nepieciešamām lietām kā maskas, svinīgie apģērbi, specializētie sporta tērpi un apavi.

Uzlabojumi veikti arī Suntažu vidusskolas sporta laukumā – uzstādīti jauni vingrošanas rīki un veikta esošo elementu pārkrāsošana, nomainīti futbola vārtu tīkli, izlīdzinātas smiltis volejbola laukumā un uzstādīts soliņš.

Pie Suntažu pamatskolas – rehabilitācijas centra uzstādīts jauns vides objekts – kultūrzīme “Saules koks”, kas māca skolēniem izpratni par latvju zīmēm, kā arī izveidota puķu dobe ar latviešu sētai tradicionāliem augiem.

Savukārt Taurupes pamatskolā projekta ietvaros papildināts sporta inventārs un izgatavoti krekliņi ar apdruku, kas tiek izmantoti gan sporta pasākumos, gan arī kultūras norisēs.

Ogres novada pašvaldības rīkoto konkursu noslēguma pasākumā, kas norisinājās 30. novembrī Ķeipenes Tautas namā, iedzīvotāju grupas un nevalstiskās organizācijas (biedrības “Osports”, “Lazdukalni 2000”, “Saules avots”, “MĒS attīstībai” un “Suntažu vidusskolas vecāku atbalsta biedrība”) saņēma apliecinājumus par veiksmīgu projektu īstenošanu konkursa “Veidojam vidi ap mums Ogres novadā” ietvaros. Vairākiem projektiem tika piešķirtas arī naudas balvas.

Par “Gada projektu” šogad tika atzīts un galveno balvu 300 eiro apmērā saņēma iedzīvotāju grupas “Vecāki bērniem” projekts “Radoši izglītojoša telpa sākumskolas bērniem”, kas īstenots Ogres 1. vidusskolā. Naudas balvu 200 eiro nominācijā “Rūpes par nākotni” ieguva iedzīvotāju grupas “Mūsu bērniem” projekts “Montesori kabinets “Mazais pētnieks”” Madlienas pirmsskolas izglītības iestādē “Taurenītis”, bet 200 eiro nominācijā “Pagasta vizītkarte” – iedzīvotāju grupas “Kopā mēs varam” projekts “Esi sveicināts Mazozolos!”. Vēl divi projekti saņēma naudas balvu 150 eiro apmērā katrs – Suntažu iedzīvotāju grupas “Iniciatīvas grupa” projekts “Saules koks” un Madlienas iedzīvotāju grupas “Mēs bērniem” projekts “Laika grāmata”. Iedzīvotāju grupas “Lakstīgala” projektam “Lakstīgala” tika piešķirta veicināšanas balva par idejas oriģinalitāti. 

Trīs no šiem projektiem (“Radoši izglītojoša telpa sākumskolas bērniem”, “Montesori kabinets “Mazais pētnieks”” un “Esi sveicināts Mazozolos!”) tiek virzīti arī kā pretendenti pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” reģionālās balvas un nacionālās balvas saņemšanai.

Lai arī balvas ieguva tikai daži, augstu vērtējams ir arī pārējos projektos sasniegtais, un ikviens darbs, kas paveikts īstenoto projektu ietvaros, ir pelnījis atzinīgus vārdus un lielu jo lielu PALDIES!