Projekta “Skolas soma” aktivitātes Ķeipenes pamatskolā

19. novembrī mūsu skolā, pieminot Latvijas 101. dzimšanas dienu, no aģentūras “Cita Rīga” bija spēle par Latviju. Bērniem uz lielās Latvijas kartes, kas mazās klases skolēniem lika nedaudz samulst, jo tik lielu karti vēl nebija redzējuši, bija jāatrod dažādas pilsētas, upes, ezeri, kas nemaz nebija tik viegli gan lielam, gan mazam. Katrs uzzināja kaut ko jaunu un interesantu, arī it kā par sen zināmām vietām. Lielāko klašu skolēniem pilsētas tika aprakstītas no cita, nezināmāka punkta, kas lika nedaudz palauzīt galvu par to, kas tad nu ir šī noslēpumainā vieta. Pašiem bērniem pasākums šķita aizraujošs, interesants un pamācošs.

12. decembrī 7. un 9. klasei projekta „Latvijas skolas soma” ietvaros bija iespēja braukt skatīties filmu “Dvēseļu putenis” kinoteātrī Splendid Palace Rīgā. Filma ir veidota pēc A. Grīna romāna “Dvēseļu putenis” motīviem. Tās darbība norisinās Pirmā pasaules kara un Latvijas brīvības cīņu laikā un stāsta par latviešu strēlniekiem. Bērni par filmu izsaka šādas domas:

“Šī filma bija ļoti aizkustinoša. Man patika, kā tika parādīts, kas tieši notika Pirmajā pasaules karā. Šī filma man lika padomāt par to, cik daudz tika darīts un pārdzīvots, lai Latvija iegūtu savu brīvību.”(Helēna, 9. klase)

“Filmā tika attēlota pirmā mīla, tuvinieku zaudējums, pirmās kara šausmas. Brāļu tuvība un biedru draudzība ir tik sabalansētās devās, ka no ekrāna negribējās novērsties ne mirkli.” (Daila, 9. klase)

“Ļoti labi pārdomāta filma. Iegūtās emocijas pēc filmas noskatīšanās ir grūti aprakstīt, jo tā bija ļoti smaga filma ar dramatisku sižetu. Filma liek aizdomāties un novērtēt to ar kādām cilvēku ciešanām un grūto darbu tika panākts tas, ka mēs savu valsti varam saukt par brīvu.” (Evelīna, 9. kl)

17. decembrī mūsu skolā viesojās pazīstamā grupas ”Iļģi” mūziķe Ilga Reizniece un viņas kolēģe. Nodarbība bija par latviešu tautas tradicionālajiem instrumentiem. Viņas bija paņēmušas līdzi daudzus interesantus mūzikas instrumentus. Bērniem bija iespēja pārbaudīt un papildināt zināšanas par instrumentiem, paspēlēt tos, kā arī uzzinājām, kas ir instrumentu karaliene, kurš instruments mēdz niķoties, kuram piemīt maģiskas spējas… Stāstījumu un demonstrējumus pušķoja joki un asprātības, un laiks paskrēja nemanot. Noslēgumā lektores rosināta un pieredzē iegūta atziņa, ka mūsu tautas tradicionālos instrumentus var spēlēt ikviens! Bērni par piedzīvoto raksta:

“Man patika, ka varēja klausīties veco laiku instrumentus. Bija ļoti jautri.” (Evelīna 3. klase), „Man ļoti patika, ka varēja izmēģināt instrumentus un tas, kā spēlēja instrumentus.” (Martels (4. klase).

Informāciju sagatavoja Agnese Lepse, Ķeipenes pamatskolas direktore