Starptautiskā projekta dalībnieki atzinīgi vērtē jaunatnes darba attīstību Ogres novadā

Ogres novadā no 13. līdz 17. februārim projekta “Cross-sectorial cooperation for reaching out to the youth” ietvarā viesojās jaunatnes jomas kolēģi – jaunatnes darbinieki, sociālie darbinieki un jaunatnes politikas veidotāji – no Vācijas, Ukrainas, Norvēģijas un Lietuvas, lai kopā ar Latvijas kolēģiem piedalītos projekta programmā plānotajās norisēs Latvijā.

Projekta dalībnieki apmeklēja  Ogres Jauniešu māju, Ogres novada Sociālo dienestu, Ogres Centrālo bibliotēku, topošo Ogres Valsts ģimnāzijas ēku, Ogres klinšu sienu un Ikšķiles Jauniešu centru, kā arī Jūrmalas Jauniešu māju.

Pēc visa redzētā, viesi Ogres novada Izglītības pārvaldes Administratīvās un projektu nodaļas vadītājas Lauras Priedītes, jaunatnes darbinieka Alekseja Solovjova un politikas pētījumu un analīzes institūta vadītāja Mariusa Ulozosa vadībā tika apspriesti aktuāli jautājumi, kā pilnveidot darbu ar jauniešiem.

Tiekoties ar  Ogres novada pašvaldības priekšsēdētāja vietnieku Gintu Sīviņu, projekta dalībnieki pārrunāja par jauniešu iespējām, dažādu projektu idejām un izaicinājumiem Ogres novadā. Projekta dalībnieki atzina, ka ir gandarīti ar redzēto jauniešu darba jomā Ogres novadā, un ļoti atzinīgi novērtēja pašvaldības atbalstu, tās vēlmi un ieinteresētību ne tikai uzklausīt jauniešu idejas un iniciatīvas, bet arī tās īstenot.

Par projektu

Projekta mērķis: attīstīt jaunatnes darbinieku un jauniešu problēmu risināšanas speciālistu starpinstitucionālās sadarbības kompetences, veicināt savstarpējo sadarbību, veidojot funkcionējošas sadarbības struktūras vietējā līmenī.

Projekta rezultāti:

• attīstītas zināšanas par starpinstitucionālās sadarbības pamatprincipiem, sadarbības līmeņiem un ieinteresētajām pusēm;
  • dalībniekiem sniegtas zināšanas par starpinstitucionālās sadarbības pieejām jaunatnes politikas jomā dažādās valstīs;
  • attīstītas dalībnieku kompetences, kas palīdzēs pilnveidot jaunatnes politikas plānošanas un īstenošanas kvalitāti vietējā līmenī;
  • apzinātas starpinstitucionālās sadarbības pieejas Eiropā; globālas inovācijas un tendences, to izmantošana dalībnieku ikdienas darbā vietējā līmenī;
  • stiprināta starpinstitucionālās sadarbības veidojumu kapacitāte vietējā līmenī, sekmējot to ilgtspēju.

Informāciju sagatavoja Aleksejs Solovjovs, Ogres novada Izglītības pārvaldes jaunatnes darbinieks Ogres administratīvajā teritorijā