Vide Pašvaldība
Tiek uzsākti aizsargmola (straumvirzes) būvniecības darbi

2017. gada 31. jūlijā tika noslēgta vienošanās starp Centrālo finanšu un līgumu aģentūru un Ogres novada pašvaldību par projekta Nr. 5.1.1.0/17/I/001 “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot vecā aizsargdambja pārbūvi un jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā” īstenošanu. Projekts paredz ne tikai Ogres upes vecā aizsargdambja pārbūvi posmā no Brīvības iela 60 līdz Brīvības ielai 80, bet arī jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā.

Projekta ietvaros ir pabeigti vecā aizsargdambja (Brīvības iela 60 līdz 80, Ogre) pārbūves darbi un šovasar tiek uzsākta jauna aizsargmola (straumvirzes) pie Ogres upes ietekas Daugavā izbūve.

Jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecība mazinās hidraulisko pretestību Ogres upes lejastecē, gultnes piesērējumu, ledus sastrēgumus, krastu nobrukumu veidošanos un ūdens līmeņa celšanās iespējas. Šī būve aizsargās Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu Rīgas HES ūdenskrātuvē, samazinot ūdenskrātuves ietekmi uz Ogres upes palu noteci.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Ogrē ir paveikts daudz, lai mazinātu plūdu riskus. Esam gājuši soli pa solim – izbūvēts jauns aizsargdambis gar Ogres upi un sūkņu stacija pie Norūpītes ietekas, pārbūvēts vecais dambis gar Ogres upi Brīvības ielā, tagad, var teikt esam nonākuši pēdējā šo darbu posmā, kas tiks veikti pie Ogres upes ietekas Daugavā, tur izbūvējot aizsargmolu. Šī būve aizsargās upes gultni no piesērējuma, kas līdz šis ir radījis nopietnus šķēršļus ledus kustībai uz Rīgas HES akvatoriju un ievērojami palielinājis plūdu risku Ogres upes lejtecē. Paveikto darbu rezultātā iedzīvotāji varēs justies daudz mierīgāk.”

Projekta mērķis ir Ogres pilsētas pielāgošana klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāku pastāvēšanu, veicot pretplūdu pasākumus.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir paredzētas 4 200 000,00 EUR apmērā, no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 3,75% valsts budžeta dotācija un 11,25% pašvaldības līdzfinansējums.


Pievienotās saites