Šī vasara biedrībai “Domubiedru grupa DARDA” un daudzām ģimenēm bija īpaša – ar smaidiem, kustību, radošumu un īstu kopā būšanu. Jūnijā un jūlijā biedrība īstenoja projektu “Radi vasaru!”, kura mērķis bija dāvāt bērniem ar īpašām vajadzībām prieka, attīstības, radošuma un draudzības pilnu vasaras pieredzi.
Projekta ietvaros bērniem bija iespēja piedalīties 8 radošajās nodarbībās – kanisterapijas, deju un kustību terapijas, mūzikas terapijas, keramikas un teātra nodarbībās. Savukārt projekta noslēgumā norisinājās 5 dienu dienas nometne, kurā ik dienu bērni satika draugus, piedzīvoja radošu un attīstošu atmosfēru un daudz prieka. Ģimenes dienā bērni kopā ar vecākiem veica dažādas ģimenes saliedēšanas aktivitātes un baudīja kopīgu pikniku.
Projekts vienoja 20 bērnus un viņu ģimenes, un tā īstenošanu nodrošināja 13 brīvprātīgie – cilvēki ar lielu sirdi. Katrs smaids, apskāviens, katrs neliels pārvarēts izaicinājums šajās dienās bija svinams notikums un ieguvums – bērniem tās bija jaunas prasmes, pārliecība par sevi un draudzības, vecākiem – neliela atpūta un gandarījums par kvalitatīvi pavadītu laiku bērniem.
Projektu finansiāli atbalstīja Ogres novada pašvaldība projekta konkursa “R.AD.I. Ogres novadam” ietvaros un tā īstenošanu atbalstīja Ogres novada Sociālais dienests – nodarbības un nometne notika Dienas aprūpes centra bērniem ar funkcionāliem traucējumiem telpās Ogrē – vietā, kur bērni jūtas droši, pieņemti un gaidīti.
Sirsnīgs paldies ģimenēm, kas uzticēja savus bērnus, nodarbību vadītājiem, kas piekrita iesaistīties projektā un visiem brīvprātīgajiem, kas ar mīlestību un pacietību palīdzēja padarīt šo projektu par patiesu vasaras piedzīvojumu.
“Radi vasaru!” bija ne tikai projekts. Tas bija kopā būšanas spēks, domu apmaiņa, iespēja piedzīvot un radīt, mācīties un atklāt, cik vērtīga ir katra bērna unikālā pasaule.
Biedrība “Domubiedru grupa DARDA” cer arī turpmāk īstenot šāda veida iniciatīvas, kas sekmē iekļaujošas sabiedrības veidošanos un atbalsta ģimenes ar bērniem ar īpašām vajadzībām.
Informāciju sagatavoja projekta koordinatore Indra Viktorova