Cena
Bezmaksas
Izpildes termiņš darba dienās
20
Saņēmējs
Fiziska persona
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Saņemt pakalpojumu

Aprūpes pakalpojuma mērķis - nodrošinātu aprūpi, uzraudzību, pašaprūpes spēju attīstīšanu un saturīgu brīvā laika pavadīšanu dzīvesvietā bērniem ar invaliditāti.

Procesa apraksts

  1. Pakalpojuma pieprasīšana
    1. Pakalpojuma pieprasītājs Ogres novada Sociālajā dienestā, atbilstoši savai deklarētajai dzīvesvietai, iesniedz:
    1) iesniegumu;
    2) citus dokumentus, kas apliecina, ka bērna Vecāki nespēj nodrošināt bērna aprūpi un uzraudzību nepieciešamajā apjomā (darba devēja, izglītības iestādes, Nodarbinātības valsts aģentūras apliecinājumu vai pakalpojuma sniedzēja apliecinājumu, ja Vecāki saņem sociālo pakalpojumu) un citus dokumentus, kas nepieciešami lēmuma pieņemšanai, ja tie nav valsts vai Pašvaldības iestāžu rīcībā.

    Iesniedzot iesniegumu, pakalpojuma pieprasītājs dod atļauju iegūt un izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai, un veikt datu apstrādi sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanas elektroniskajā sistēmā (SOPA).

  2. Pakalpojuma saņemšana
    1. Sociālais dienests pēc dokumentu saņemšanas, nosaka pakalpojuma nepieciešamību, novērtējot:
    1) kopā ar bērnu dzīvojošo mājsaimniecības locekļu iespējas sniegt nepieciešamo atbalstu bērnam;
    2) bērna Vecāku apgrūtinājumus iesaistīties aprūpē un uzraudzībā;
    3) bērna atrašanās laiku izglītības iestādē;
    4) bērnam pieejamās aktivitātes, saņemtos sociālos un ārstniecības pakalpojumus;
    5) citus apstākļus, faktus, kuriem ir nozīme lēmuma pieņemšanā.
    2. Pieņem lēmumu par aprūpes pakalpojuma piešķiršanu uz laiku līdz vienam gadam, vai VDEĀVK noteiktā invaliditātes termiņa beigām, atkarībā no tā, kurš no termiņiem ir īsāks, nosakot Pakalpojuma apjomu (stundas mēnesī) vai pieņem lēmumu pakalpojumu nepiešķirt vai pārtraukt.
    3. Pakalpojums netiek piešķirts, ja:
    1) bērns atrodas ilgstošas sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas institūcijā, stacionārā ārstniecības iestādē vai ieslodzījuma vietā;
    2) bērns jau saņem izvērtēto viņu vajadzībām atbilstošu citu aprūpes pakalpojumu pilnā apjomā vai aprūpes mājās pakalpojumu, kas tiek nodrošināts no valsts vai cita finansējuma, lai izslēgtu dubultā finansējuma risku;
    3) nav sniegta informācija vai iesniegti dokumenti par objektīviem iemesliem, kas ierobežo bērna Vecāku iespējas nodrošināt bērna aprūpi vai Pakalpojumu;
    4) arī, ja nav ievēroti citi šajā Noteikumu nodaļā vai citā ārējā normatīvā aktā noteiktie nosacījumi.
    4. Pakalpojuma sniegšana tiek pārtraukta uz laiku, kamēr bērns atrodas ilgstošas sociālās aprūpes institūcijā, stacionārā aprūpes iestādē vai ieslodzījuma vietā.
    5. Sociālais dienests Pakalpojuma sniegšanu izbeidz, ja:
    1) bērna Vecāki iesniedz Sociālajā dienestā iesniegumu par atteikšanos no piešķirtā Pakalpojuma;
    2) bērna deklarētā dzīvesvieta ir deklarēta citas pašvaldības administratīvajā teritorijā;
    3) mainījušies apstākļi, kas, atbilstoši Sociālā dienesta lēmumā noteiktajam, dod pamatu bērnam saņemt Pakalpojumu.
    6. Pakalpojumu piešķir līdz 80 (astoņdesmit) stundām mēnesī, neizvērtējot bērna ģimenes vai audžuģimenes ienākumus un materiālo stāvokli.
    7. Pakalpojumu ir tiesīga sniegt juridiska persona vai uz pakalpojuma (uzņēmuma) līguma pamata fiziska persona, kurai ir darba vai personiskā pieredze saskarsmē ar bērnu ar invaliditāti.
    8. Pēc lēmuma pieņemšanas par Pakalpojuma piešķiršanu Sociālais dienests slēdz līgumu ar bērna likumisko pārstāvi vai audžuģimeni un Pakalpojuma sniedzēju, kuram ir darba vai personiskā pieredze saskarsmē ar bērniem ar invaliditāti.

Saņemt pakalpojumu