Cena
Bezmaksas
Izpildes termiņš darba dienās
10
Saņēmējs
Fiziska persona
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi
-

Saņemt pakalpojumu

Mājokļa pabalsts ir materiāls atbalsts sekojošu ar mājokļa lietošanu saistīto izdevumu segšanai:
1) par dzīvojamās telpas lietošanu (īres maksa, izdevumi par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām);
2) par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (siltumenerģija apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģija, ūdens, dabasgāze, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšana, sadzīves atkritumu apsaimniekošana), ja tie nav ietverti īres maksā vai nepieciešamajos izdevumos par obligāti veicamajām pārvaldīšanas darbībām;
3) ar telekomunikāciju pakalpojumiem un internetu saistītos izdevumus, kā arī izdevumus par ūdens skaitītāju uzstādīšanu un verifikāciju.
Pabalstu piešķir par mājokli, kurā mājsaimniecība faktiski dzīvo, un, kas ir īpašumā kādai no mājsaimniecības sastāvā esošām personām, vai ir pašvaldības īpašums, vai mājsaimniecība īrē dzīvojamo telpu no trešās personas, pamatojoties uz rakstveidā noslēgtu dzīvojamās telpas īres vai patapinājuma līgumu, izņemot gadījumus, ja persona dzīvo vecākiem, bērniem vai vecvecākiem piederošā īpašumā.

Mājokļa pabalsta apmēru aprēķina kā starpību starp garantētā minimālā ienākuma sliekšņu summu mājsaimniecībai un faktiskajiem izdevumiem (ievērojot konkrētus nosacījumus ) un mājsaimniecības kopējiem ienākumiem.

Mājokļa pabalsta apmēru cietā kurināmā iegādei aprēķina un piešķir vienu reizi kalendāra gadā.

Mājokļa pabalstu nepiešķir, ja ir stājies spēkā tiesas spriedums par izlikšanu no mājokļa, izņemot gadījumu, ja mājsaimniecība iesniedz apliecinājumu no ēkas īpašnieka, apsaimniekotāja vai zvērināta tiesu izpildītāja par tiesas sprieduma izpildes atlikšanu uz noteiktu laiku.

Procesa apraksts

  1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Pabalsta pieprasītājs Ogres novada Sociālajā dienestā, atbilstoši savai deklarētajai dzīvesvietai, iesniedz iesniegumu un sekojošus dokumentus, kas apliecina mājsaimniecības materiālo situāciju, dzīvojamās telpas izmantošanas tiesības un izdevumu par mājokli attaisnojošus dokumentus:
    darba devēja izziņu par darba samaksu par pilniem pēdējiem trim kalendāra mēnešiem par katru darba ņēmēju mājsaimniecībā;
    izziņu par ienākumiem no saimnieciskās darbības par pilniem pēdējiem trim kalendāra mēnešiem par katru saimnieciskās darbības veicēju mājsaimniecībā;
    visu mājsaimniecībā esošo personu kredītiestāžu vai pasta norēķinu sistēmas kontu pārskatus par pilniem pēdējiem trim kalendāra mēnešiem;
    citus dokumentus, kas apliecina regulāra vai neregulāra rakstura ienākumus vai saņemtos maksājumus, t.sk., ienākumus no gadījuma darbiem, stipendijām, kompensācijām, īpašuma pārdošanas u.c.;
    īres līgumu;
    izdevumus attaisnojošus dokumentus par pakalpojumiem, kas saistīti ar dzīvojamās telpas lietošanu (siltumenerģiju apkures un karstā ūdens nodrošināšanai, elektroenerģiju, ūdens, dabasgāzes, kanalizācijas vai asenizācijas nodrošināšanu, sadzīves atkritumu apsaimniekošanu), par interneta un telekomunikāciju pakalpojumiem u.c.

    Iesniedzot iesniegumu, pabalsta pieprasītājs un visas mājsaimniecības pilngadīgās personas dod atļauju iegūt un izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju par mājsaimniecībā esošām personām, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai, un veikt datu apstrādi sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanas elektroniskajā sistēmā (SOPA).

  2. Pakalpojuma saņemšana
    1.Sociālais dienests sadarbībā ar pabalsta pieprasītāju elektroniski sagatavo iztikas līdzekļu deklarāciju sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanas elektroniskajā sistēmā (SOPA).
    2. Pabalsta pieprasītājs paraksta sagatavotās deklarācijas izdruku, apliecinot deklarācijā sniegtās informācijas patiesumu.
    3. Sociālā darba speciālists var apsekot pabalsta pieprasītāja iesniegumā norādīto faktisko vai deklarēto dzīvesvietu.
    4. Sociālais dienests izvērtē mājsaimniecības materiālos resursus, aprēķina mājokļa pabalsta apmēru un pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai par atteikumu to piešķirt.
    5. Pozitīva lēmuma gadījumā, mājokļa pabalsts tiek piešķirts ar to mēnesi, kurā pieņemts lēmums par pabalsta piešķiršanu.
    6. Pabalstu izmaksā, to pārskaitot apsaimniekotājam vai komunālo pakalpojumu sniedzējiem, izdevumus par kurināmā iegādi var segt, veicot pārskaitījumu piegādātājam vai pārskaitīt uz iesniedzēja norādīto kredītiestādes maksājumu vai pasta norēķinu sistēmas kontu.
    7. Pabalstu izmaksā ne retāk kā reizi trijos mēnešos, izņemot mājokļa pabalstu cietā kurināmā iegādei, kuru var izmaksāt vienā vai vairākās reizēs kalendāra gada laikā.

Saņemt pakalpojumu