Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Pabalstu piešķir katastrofu vai citos no mājsaimniecības gribas neatkarīgu apstākļu gadījumos, ar mērķi – operatīvi sniegt materiālu atbalstu ārēju notikumu radītu seku novēršanai vai mazināšanai. Pabalstu piešķir neizvērtējot mājsaimniecības mareriālos resursus, un ja mājsaimniecība krīzes situācijas dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt savas pamatvajadzības un tai nepieciešama materiāla palīdzība.
Pabalstu piešķir, ja iesniegumam tiek pievienoti dokumenti, kas saņemti ne vēlāk kā viena mēneša laikā no krīzes situācijas rašanās brīža, izņemot gadījumus, kad vērsties pēc palīdzības nav bijis iespējams objektīvu iemeslu dēļ.
Katastrofu gadījumā pabalstu nepiešķir, ja krīzes situācijas radīto zaudējumu segšanai ir tiesības pieprasīt un saņemt apdrošināšanas atlīdzību, bet, ja apdrošināšanas atlīdzība ir mazāka par noteikto pabalsta apmēru, pabalsta apmērs tiek noteikts kā starpība.
Ja krīzes situācijas rezultātā ir cietis mājsaimniecības mājoklis, pabalstu piešķir, ja cietušais mājoklis ir mājsaimniecības faktiskā un vienīgā iespējamā dzīvesvieta, izņemot, ja mājsaimniecībai bez cietušā mājokļa pieder nekustamais īpašums vai tā domājamā daļa, taču tajā dzīvo pirmās pakāpes radinieki, kuriem nepieder cits nekustamais īpašums. Šādā gadījumā pēc Sociālā dienesta pieprasījuma pabalsta pieprasītājs rakstveidā sniedz ziņas par šajā apakšpunktā minētajā nekustamajā īpašumā vai tā domājamajā daļā dzīvojošajām personām.
Pabalsta apmērs – 1000 euro katastrofas gadījumā, 250 euro – citos no mājsaimniecības gribas neatkarīgu apstākļu gadījumos. Ja radīto zaudējumu segšanai ir tiesības pieprasīt vai saņemt apsdrošināšanas atlīdzību, bet tā ir mazāka par pašvaldības noteikto pabalsta apmēru, pabalsta apmērs tiek noteikts kā starpība.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Pabalsta pieprasītājs Ogres novada Sociālajā dienestā atbilstoši savai dzīvesvietai iesniedz iesniegumu, norādot informāciju par notikušo krīzes situāciju, tās radītajiem zaudējumiem un pamatvajadzībām, kuras mājsaimniecības krīzes situācijas dēļ pati saviem spēkiem nespēj nodrošināt, kā arī norāda vēlamo situācijas risinājumu no nepieciešamā pabalsta apmēru (nepārsniedzot maksimālās summas), kā arī informē vai krīzes situācijas radīto zaudējumu segšanai ir tiesības pieprasīt un saņemt apdrošināšanas atlīdzību un tās apmēru. Pieprasot pabalstu, iesniegumam pievieno dokumentus, kas apliecina katastrofas, stihiskas nelaimes, ugunsgrēka, plūdu, terora akta vai citas krīzes situācijas (Valsts policijas, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta vai citas kompetentas institūcijas atzinums, slēdziens vai ziņojums).
    Iesniedzot iesniegumu, pabalsta pieprasītājs un visi pilngadīgie ģimenes locekļi dod atļauju par visiem ģimenes locekļiem iegūt un izmantot pašvaldības un valsts datu reģistros pieejamo informāciju, kas nepieciešama lēmuma pieņemšanai par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu piešķirt pabalstu, un veikt datu apstrādi sociālās palīdzības un sociālo pakalpojumu administrēšanas elektroniskajā sistēmā (SOPA).

2. Pakalpojuma saņemšana
    Ogres novada Sociālais dienests pieņem lēmumu par pabalsta piešķiršanu vai atteikumu to piešķirt. Pozitīva lēmuma gadījumā pabalstu izmaksā to pārskaitot uz pabalsta pieprasītāja norādīto norēķinu kontu, atsevišķos gadījumos pabalstu izmaksā skaidrā naudā.

Saņemt pakalpojumu