Ikšķile Ziņas, jaunumi
Ikšķilē sākusies mazskautu un guntiņu ziemas nometne “Tuk, tuk, kas tur?”

Šodien, 10. februārī, Ikšķiles vidusskolā sākās mazskautu un guntiņu ziemas nometne “Tuk, tuk, kas tur?”, kas norisināsies līdz 12. februārim.

Ikgadējā mazskautu un guntiņu ziemas nometnē piedalās teju 200 dalībnieku un brīvprātīgo no Rīgas, Jūrmalas, Liepājas, Tukuma, Siguldas, Kocēniem, Valmieras, Ogres, Ogresgala, Jēkabpils, Dobeles un pat latviešu diasporas Austrālijā.

Nometnes "Tuk, tuk, kas tur?" tēma ir bērnu emocijas - dalībniekiem būs iespēja atpazīt, attīstīt savas emocijas, apgūt jaunas prasmes, darboties kopīgā piedzīvojumā un baudīt ziemu.

Mazskautu un guntiņu ziemas nometni atklāja tās vadītājs un Ogresgala 5.skautu un gaidu vienības priekšnieks Jānis Iklāvs, uzsvērot, ka šī ir 24. mazskautu un guntiņu ziemas nometne 25 gadu laikā. Pirmā nometne norisinājās 1998. gadā Ogrē. J.Iklāvs pateicās Ogres novada pašvaldībai, Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldei un tās vadītājai Aivai Ormanei, kā arī Ikšķiles vidusskolai par atbalstu nometnes tapšanā.

Ogres 29. skautu un gaidu vienības priekšniece Agnese Zīmele uzsvēra, ka svarīga ir ne tikai fiziskā veselība, bet arī mentālā veselība, tāpēc svarīgi ir izprast un atpazīt savas emocijas.

Nometnes dalībniekus uzrunāja arī ikšķiliete Līga Driķe, kura pirms daudziem gadiem vadījusi Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju: “Lai daudz skaistu emociju, iespaidu šajās dienās. Audziet krietni! Un es patiešām ticu, ka šeit top krietna skautu un gaidu saime, tad lielgaidu un roveru, bet vēlāk – vadītāju saime.”

Ikšķiles pilsētas un Tīnūžu pagasta pārvaldes vadītāja Aiva Ormane sveica visus nometnes dalībniekus Ikšķilē, aicināja izbaudīt šo lielisko piedzīvojumu.

Nometnes atklāšanas pasākumu papildināja arī dūmu šovs, kas atspoguļoja tik dažādo emociju pasauli – dusmas, bailes, mieru, skumjas, prieku.

Pēc nometnes atklāšanas pasākuma dalībnieki devās iepazīt Ikšķili, pildot orientēšanās aktivitāti “Pilsētas medības”.

Guntiņas un mazskauti ir jaunākā darbības pakāpe skautu un gaidu organizācijā, tajā darbojas 8-11 gadu veci bērni. Nometnē dalībnieki padziļināti varēs izprast savas emocijas un to nozīmi, piemēram, kā panākt iekšējo mieru caur mūzikas terapiju vai mandalu zīmēšanu, pārvarēt iekšējās bailes, stājoties publikas priekšā, vai izgatavojot savas stresa bumbas. Tāpat dalībnieki pavadīs laiku ārā, veicot saliedēšanās un komunikācijas uzdevumus, dodoties fotoorientēties pa apkārtni, spēlējot spēles, pārbaudot savas zināšanas un prasmes nakts šķēršļu gājienā, kur sagaidīs dažādi uzdevumi, kas liks pārvarēt bailes un šaubas. Tāpat neiztikt arī bez vakara ugunskuriem ar gardām vakariņām un sarunām, ikdienas labo darbu veikšanas un dažādu citu aizraujošu aktivitāšu baudīšanas.

Protams, nometnē tiks izmantotas skautisma un gaidisma pamatmetodes – mācīties darot, solījumu ievērošana ikdienas darbībā, darbs komandās, pieredzējušāko atbalsts jaunākajiem, personīgā izaugsme un citi.

Nometni organizē Ogresgala 5.skautu un gaidu un Ogres 29. skautu un gaidu vienības. Mazskautu un guntiņu nometnes realizācijā tiek iesaistīti arī jaunieši no 13 gadu vecuma. Daudziem šī ir pirmā brīvprātīgā darba pieredze. Tā ir iespēja praktizēt vadības un līderības prasmes, savas idejas un iniciatīvas realizēt dzīvē, kā arī veidot draudzības un nostiprināt esošās.
 
Nometnes organizatori pateicas nometnes brīvprātīgajiem un atbalstītājiem, Ogres novada pašvaldībai, Ikšķiles vidusskolai, Fazer maiznīcai.

Pasākums tapis ar dažādu fondu līdzfinansējumu: Eiropas Jaunatnes gada atbalsta programma (Eiropas Komisija), Valsts jaunatnes politikas programma (Izglītības un zinātnes ministrija), brīvprātīgā darba attīstību atbalsta Aktīvo iedzīvotāju fonds, Sabiedrības integrācijas fonds, ANO Bērnu fonds.