Ikšķile Kultūra Ziņas, jaunumi
Ikskile_01122022

1.decembra vakarā Ikšķiles Tautas namā Ikšķiles estrādes jumta izbūves vizualizācijas autors Māris Mārks prezentēja savu ieceri par šo objektu.

Jau vēstīts, ka Ogres novada pašvaldības plānos ietilpst Ikšķiles estrādes pārbūve, virs estrādes izbūvējot jumta konstrukciju, kas būtu viegli uzliekama un noņemama, lai, ņemot vērā Latvijas nepastāvīgos laikapstākļus, paplašinātu kultūras pasākumu organizēšanas iespējas brīvdabas estrādē un uzlabotu estrādes apmeklētāju komfortu.

Pēc pašvaldības pasūtījuma šovasar tika veikta priekšizpēte Ikšķiles estrādes pārbūvei, paredzot jumta izbūvi virs estrādes un skatītāju sēdvietām. Priekšizpētes ietvaros augustā iedzīvotāji varēja balsot par vairākiem Ikšķiles estrādes jumta izbūves vizualizāciju variantiem.

No tiem lielāko atbalstu ieguvušais variants tika prezentēts tikšanās laikā Ikšķiles Tautas namā, taču uz tikšanos atnākušo kultūras darbinieku, arhitektūras jomas speciālistu un iedzīvotāju atbalstu vizualizācijas autora piedāvātais estrādes jumta izbūves risinājums neguva.

Piedāvāto risinājumu neatbalsta arī Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Jumta izbūves risinājumam ir jābūt tādam, kas nebojā unikālo, skaisto Ikšķiles estrādi. Jumtam ir jābūt ātri un viegli uzliekamam un noņemamam, piedāvātais risinājums to nenodrošinās.” Domes priekšsēdētājs uzskata, ka ir jāturpina darbs pie Ikšķiles estrādes jumta izbūves ieceres attīstības, iesaistot šajā procesā arhitektus, kultūras jomas speciālistus un iedzīvotājus.

“Ikšķiles estrāde ir īpašs objekts, un saistībā ar jumta izbūvi virs estrādes mums ir svarīgi ne tikai speciālistu piedāvātie risinājumi. Mums ir svarīgs tieši iedzīvotāju akcepts, lai tālāk virzītu šo ieceri,” uzsver E. Helmanis.

Tā kā piedāvātais Ikšķiles estrādes jumta izbūves risinājums tikšanās laikā netika atbalstīts, novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļai ir jāturpina iesāktais, meklējot jaunus, piemērotākus piedāvājumus.

Ikšķiles estrādes vizualizācija
Ikšķiles brīvdabas estrādes pārbūve