Kultūra Projekti
Muzejā norisinājās gleznu veidošanas meistarklase

Pasākuma laikā bija iespējams apskatīt 20 mākslas darbus no muzeja krājuma, kuros skatāmi Ogres pilsētas skati dažādos laika posmos. Darbus veidojuši gan amatieri, gan profesionāli mākslinieki, tostarp grafiķu Pētera Upīša, Jāņa Liepiņa darbi, Pētera Aulmaņa akvareļi, Ugas Skulmes un citu autoru gleznas.

Ogres Vēstures un mākslas muzeja izstāžu kuratore Dagnija Vegnere informēja, ka kopumā muzeja krājumā ir 200 gleznas ar Ogres pilsētas ainām, taču šoreiz tika atlasītas tās, kurās redzams pilsētas kultūrvēsturiskais mantojumos, gleznošanas laikam raksturīgas iezīmes, dažādās pielietotās gleznošanas tehnikas un gleznotāju individuālie skatījumi uz pilsētu. D. Vegnere atzīmēja, ka gleznas ne vienmēr attēlo patieso ainavu, bet tajās redzams autora skatījums uz konkrēto vietu.

Dalībnieki tika iepazīstināti arī ar dažādiem gleznošanas veidiem un niansēm, kas var palīdzēt izveidot kvalitatīvāku mākslas darbu un tas ilgāk saglabātos. Interesentiem bija iespēja uzdot jautājumus un noskaidrot, kādam jābūt mākslas darbam un tā noformējumam, lai to varētu izstādīt muzejā.

Biedrības "Aspāzija" vadītāja Dace Grīnberga norādīja, ka ir liels prieks par negaidīti lielo iedzīvotāju interesi. Meistarklašu mērķis ir iesaistīt novada iedzīvotājus gleznu, kas akcentē novada unikalitāti, kultūras identitāti un vides skaistumu, radīšanā un izstādīšanā, organizējot attiecīgu gleznu izstādi. Nākamās meistarklases ietvaros dalībnieki varēs iepazīties ar gleznu rāmja veidošanas veidiem un iespējām izmantot otrreizējos materiālus.

Meistarklases tiek rīkotas Ogres novada projektu konkursa "R.A.D.I. – Ogres novadam" atbalstītā projekta "Mana Ogre sapņos un īstenībā" ietvaros, ko īsteno biedrība “Aspāzija”. 

Projekta mērķis ir ikvienam sniegt iespēju attēlot gleznā vismīļāko un svarīgāko vietu savā pilsētā un novadā, tādu, kāda tā ir viņa sapņos un/vai īstenībā, un ar to piedalīties gleznu izstādē. Lai tai sagatavotos, līdz šī gada septembrim tiks organizētas vairākas meistardarbnīcas, kurās dalībnieki varēs uzzināt par veiksmīgas gleznas eksponēšanas iespējām. Jāatzīmē, ka svarīgs ir ne tikai dalībnieka redzējums un atainojums, bet arī gleznu ierāmējums. Šajā projektā uzsvars tiek likts uz ierāmējumu atjaunošanu vai izveidi no otrreizējiem resursiem. Gleznu izstādes labāk novērtētie darbi tiks apbalvoti noslēguma pasākumā. 

Sīkāka informācija par projektu pieejama: http://aspazijaon.mozello.lv.