Kultūra
Ogres Centrālās bibliotēkas jaunās ēkas būvniecības darbi turpinās

Viens no šādiem projektiem ir jaunās Ogres Centrālās bibliotēkas ēkas būvniecība – būvdarbi sākās martā un veiksmīgi turpinās, ievērojot valstī izsludinātās ārkārtējās situācijas laikā noteiktos ierobežojumus darba vietās.

Jaunā Ogres Centrālās bibliotēkas ēka, kas tiek būvēta tajā pašā teritorijā, kur atradās bibliotēkas vecā ēka, būs moderna, ar maksimāli zemu resursu patēriņu apkurei un ventilācijai, ar zemu elektroenerģijas patēriņu.

Ogres novada pašvaldība jaunās ēkas būvniecību izvēlējusies, lai Ogrē – novada administratīvajā centrā – izveidotu mūsdienīgu daudzfunkcionālu centru, kurā atradīsies novada iedzīvotāju dzīvē tik būtiskas iestādes – Ogres Centrālā bibliotēka un Ogres novada Dzimtsarakstu nodaļa.

Būvdarbi var notikt, pateicoties finansējuma piešķīrumam 5 miljonu eiro apmērā no Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) – par finansējuma piešķiršanu 2019. gada 11. februārī tika parakstīts līgums starp LR Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, Latvijas vides investīciju fondu un Ogres novada pašvaldību. Papildus EKII piešķirtajam finansējumam pašvaldībai projekta ietvaros jānodrošina finansējums 3,89 miljonu eiro apmērā.

Ogres novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Egils Helmanis: “Vienmēr esmu uzsvēris bibliotēkas lomu katra cilvēka dzīvē un sabiedrībā kopumā, esmu patiesi gandarīts, ka Ogrē tiek realizēts tik nozīmīgs projekts. Atkārtošos sacīdams, ka jaunās bibliotēkas būvniecība ir mūsu ilgstoši veiktā mērķtiecīgā darba rezultāts. Esmu pārliecināts, ka sarežģītajos apstākļos, kādi ir šobrīd, būvnieki spēs sekmīgi organizēt darbu norises procesu un godam veikt projektā paredzētos darbus.”

Jaunās ēkas būvniecības darbus plānots pabeigt līdz 2021. gada pavasarim. Būvprojekta izstrādi, būvniecību un autoruzraudzību publiskā iepirkuma rezultātā pašvaldība ir uzticējusi SIA “RERE Būve”, 2019. gada martā noslēdzot līgumu par  7,8 miljoni eiro (bez PVN).

“Būvobjektā esam atbrīvojuši vietu jaunbūvei, nojaucot veco ēku, kā arī izbūvējuši lielāko daļu ārējo inženiertīklu. Martā, pirmajā aktīvās ārdarbu sezonas mēnesī, objektā tika uzsākti pamatu betonēšanas darbi, kas turpinās arī aprīlī. Lai arī būvlaukumā ieviestie pastiprinātie piesardzības pasākumi ir mainījuši darbinieku ikdienu, turpinām strādāt atbildīgi, vienlaikus monitorējot ārējos apstākļus un ievērojot darbu izpildes grafiku,” būvdarbu izpildi vērtē SIA “RERE Būve” valdes priekšsēdētājs Valdis Koks.

Ogres novada pašvaldības projektu vadītājs Edgars Asars apliecina, ka Ogres Centrālās bibliotēkas būvdarbi noris atbilstoši paredzētajiem tempiem: “Būvniecību nav iespējams veikt un organizēt attālināti, līdz ar to pašreizējā situācijā nepārtraukti ir jāveic papildu kontroles procesi. Darbi būvobjektā turpinās, ievērojot ne tikai darba drošības, bet arī veselības uzraudzības drošības pasākumus visiem, kas atrodas būvlaukumā. Neskatoties uz papildu sarežģījumiem, kopš marta sākuma ir paveikti apjomīgi darbi. Jau maijā paredzēts uzsākt ēkas virszemes konstrukciju izbūvi. Jauno bibliotēkas ēku ekspluatācijā plānots nodot pēc gada – 2021. gada maijā.”

Tikšanās dalībnieki
Sanāksmes dalībnieki skatās prezentāciju
Jaunās bibliotēkas ēkas projekts
Preses konference pašvaldības domes sēžu zālē
Ēka Ogrē, Zvaigžņu ielā 4
Piektdien, 26. jūlijā, OCB organizē “grāmatu ķēdi”
OCB notikusi akcija “Grāmatu ķēde”. 26.07.2019.
Turpinās bibliotēkas projektēšana, drīz sāksies ēkas demontāža
Sāksies vecās Ogres bibliotēkas ēkas demontāža
Bibliotēkas jaunās ēkas būvlaukums