Bezmaksas
Uzzināt vairāk
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Asistenta pakalpojuma mērķis ir sniegt atbalstu, lai persona ar invaliditāti varētu iesaistīties sociāli ekonomiskās aktivitātēs (strādāt, apgūt izglītību, saņemt pakalpojumus), taču asistenta pakalpojums neparedz nodrošināt visas personas ikdienas vajadzības pēc pārvietošanās atbalsta, bet sniegtu atbalstu noteiktā apjomā. Asistenta pakalpojumu ir tiesīga saņemt:
1) pilngadīga persona ar I un II invaliditātes grupu ar redzes, kustību, garīga rakstura traucējumiem un ja ir medicīniskās indikācijas transporta pabalsta saņemšanai;
2) nepilngadīga persona ar invaliditāti no 5 līdz 18 gadu vecumam, ja tai asistents nepieciešams tādu darbību veikšanai ārpus mājokļa, kuras tā funkcionēšanas ierobežojumu dēļ nevar veikt patstāvīgi.

Procesa apraksts

1. Pakalpojuma pieprasīšana
    Persona vai tās likumiskais pārstāvis, Ogres novada Sociālajā dienestā, atbilstoši personas deklarētai dzīvesvietai, iesniedz iesniegumu un pievieno šādus dokumentus:
    1. Likumiskā pārstāvja pārstāvības tiesības apliecinošu dokumentu (kopiju), ja asistenta pakalpojumu pieprasa personas likumiskais pārstāvis.
    2. Veselības un darbspēju ekspertīzes ārstu valsts komisijas atzinumu, ja pakalpojumu pieprasa bērnam no piecu līdz 18 gadu vecumam un šī informācija nav pieejama pašvaldību informācijas sistēmā:
    2.1. par īpašas kopšanas nepieciešamību sakarā ar smagiem funkcionāliem traucējumiem, ja pieprasa asistenta pakalpojumu;
    2.2. par pavadoņa pakalpojuma nepieciešamību, ja pieprasa pavadoņa pakalpojumu.
    3. darba devēja apliecinājumu, ka persona ir darba ņēmējs pie attiecīgā darba devēja, ja persona strādā algotu darbu vai saimnieciskās darbības veicēja pašapliecinājumu par saimnieciskās darbības izpildei veicamajām darbībām, ja persona veic saimniecisko darbību;
    4. Latvijas Paralimpiskās komitejas apliecinājumu, ka persona nodarbojas ar paralimpisko sportu, ja persona piedalās nacionālajās vai starptautiskajās paralimpiskajās sacensībās;
    5. brīvprātīgā darba organizētāja un brīvprātīgā darba veicēja līguma kopiju par brīvprātīgā darbu, uzrādot oriģinālu, ja dokumenti tiek iesniegti klātienē, ja persona veic brīvprātīgā darbu;
    6. kapitālsabiedrības, biedrības vai nodibinājuma apliecinājumu, ja persona ir ievēlēta valdē un ja šī informācija nav pieejama Latvijas Republikas Uzņēmumu reģistrā;
    7. izglītības iestādes apliecinājumu, ka persona apgūst attiecīgu izglītības programmu konkrētajā izglītības iestādē, ja persona mācās vai studē un ja šī informācija nav pieejama Valsts izglītības informācijas sistēmā;
    8. dienas aprūpes centra vai specializētās darbnīcas apliecinājumu, ja persona apmeklē attiecīgās institūcijas un ja šī informācija nav pieejama pašvaldību informācijas sistēmā;
    9. ģimenes (vispārējās prakses) ārsta vai ārstējošā ārsta apliecinājumu, ka persona ne retāk kā reizi nedēļā saņem ārsta nozīmētas medicīniskas hemodialīzes vai ķīmijterapijas procedūras, ja minētā informācija nav pieejama Invaliditātes informatīvajā sistēmā.

2. Pakalpojuma saņemšana
    1. Sociālais dienests viena mēneša laikā pēc iesnieguma u.c. dokumentu saņemšanas pieņem lēmumu:
    1) Par asistenta pakalpojuma piešķiršanu, nosakot:
    1.1. pakalpojuma apjomu;
    1.2. pakalpojuma saņemšanas periodu atbilstoši personai noteiktajam invaliditātes periodam, bet ne ilgāk kā uz 3 gadiem.
    2) Par atteikumu piešķirt asistenta pakalpojumu.

2. Pozitīva lēmuma gadījumā Sociālais dienests slēdz līgumu ar asistenta pakalpojuma pieprasītāju un asistenta pakalpojuma sniedzēju. Līgumā nosaka asistenta pakalpojuma apjomu, tā sniegšanas ilgumu un kārtību, līdzēju tiesības, pienākumus un atbildību, norēķinu kārtību un citus būtiskus jautājumus, kuri saistīti ar asistenta pakalpojuma sniegšanu, kā arī līguma izbeigšanas nosacījumus.
    3. Asistents vai asistenta pakalpojuma sniedzējs ne vēlāk kā nākamā mēneša otrajā darbadienā sagatavo un iesniedz Sociālajā dienestā pakalpojuma uzskaites lapu par iepriekšējā mēnesī sniegto asistenta pakalpojumu personai.
    Pārskatā norāda dienas, kad sniegts asistenta pakalpojums vai pavadoņa pakalpojums, un tajās nostrādāto stundu skaitu, ar asistenta un klienta vai klienta likumiskā pārstāvja parakstiem, apliecinot sniegto un saņemto pakalpojumu. Ja asistenta pakalpojums piešķirts pilngadīgai personai, tad pārskatā norāda pakalpojuma sniegšanas dienā nostrādāto stundu skaitu sadalījumā pa darbībām, kurām attiecīgajās dienās asistenta pakalpojums ticis izmantots.

Saņemt pakalpojumu