Bezmaksas
Privāto tiesību juridiska persona
Saņemšanas ierobežojumi

Saņemt pakalpojumu

Ogres novada pašvaldības pedagoģiski medicīniskā komisija darbojas saskaņā ar Ministru kabineta 16.10.2012. noteikumiem Nr. 709 “Noteikumi par pedagoģiski medicīniskajām komisijām”, Ministru kabineta 04.04.2006. noteikumi Nr. 253 “Kārtība, kādā organizējam ilgstoši slimojošu izglītojamo izglītošanās ārpus izglītības iestādes” un  Ogres novada pašvaldības domes 30.05.2024. apstiprināto Ogres novada pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas nolikumu.

Ogre novada pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas kompetence

Ogres novada pašvaldības pedagoģiski medicīniskā komisija (turpmāk Komisija), pamatojoties uz pilngadīga izglītojamā vai vecāku iesniegumu vai bāriņtiesas lēmumu un izglītojamā, vecāku vai bāriņtiesas iesniegtajiem speciālistu atzinumiem, izvērtē pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvojošā izglītojamā veselības stāvokli, spējas un attīstības līmeni un sniedz atzinumu par izglītojamajam atbilstošāko izglītības programmu:

• pirmsskolas izglītības programmu vai speciālo pirmsskolas izglītības programmu;
  • speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar garīgās attīstības traucējumiem, mācīšanās traucējumiem, valodas traucējumiem vai garīgās veselības traucējumiem no 1. līdz 6.klasei;
  • speciālās pamatizglītības programmu izglītojamajiem ar smagiem garīgās attīstības vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem no 1. līdz 9. klasei.

Pamatojoties uz ģimenes ārsta vai ārstu komisijas atzinumu un izvērtējot izglītojamā spējas, sniegt atzinumu par pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvojoša ilgstoši slimojoša izglītojamā izglītošanās nepieciešamību dzīvesvietā no 1. līdz 12.klasei

Komisija izvērtē pašvaldības administratīvajā teritorijā dzīvojoša izglītojamā iespējas turpināt izglītību atbilstoši vispārējās pamatizglītības programmai, ja attiecīgais izglītojamais izglītojas atbilstoši speciālās pamatizglītības programmai.

Komisija konsultē pedagogus, vecākus un citas personas speciālās izglītības jautājumos.

Dokumentu iesniegšana

Ogres novada Izglītības pārvaldē: Brīvības iela 11, Ogrē (katru darba dienu).

Pašvaldības pedagoģiski medicīniskās komisijas sēdes norises vieta

Brīvības iela 15, Ogrē (Ogres kultūras centra ēka, ieeja no dzelzceļa puses).

Sīkāku informāciju var iegūt, sazinoties ar

Komisijas vadītāja: sandra.silinsmite@ogresnovads.lv

Komisijas sekretāri: sandra.civca@ogresnovads.lv; tālr. 20223212

Procesa apraksts

Pakalpojuma pieprasīšana

Izglītojamo izvērtēšanai Komisijā, nepieciešams iesniegt šādus dokumentus:

• Vecāku iesniegums (1.pielikums) par izglītojamā veselības stāvokļa, spēju un attīstības līmeņa izvērtēšanu Komisijā;
  • Ārsta speciālista (atbilstoši izglītojamā traucējuma veidam) atzinums par izglītojamā veselības stāvokli. Ārsta speciālista atzinums izdots ne agrāk kā trīs vai sešus mēnešus (atbilstoši izglītojamā traucējuma veidam) pirms komisijas sēdes.
  • Ģimenes ārsta atzinums par izglītojamā vispārējo veselības stāvokli, tajā skaitā norādot ziņas par izglītojamā redzi un dzirdi. Ģimenes ārsta atzinums izdots ne agrāk kā trīs mēnešus pirms Komisijas sēdes.
  • Psihologa atzinums, kurš izdots ne agrāk kā gadu pirms komisijas sēdes.
  • Izglītības iestādes informācija par izglītojamo (3.pielikums), vai izglītojamā raksturojums, kuri sagatavoti ne agrāk kā trīs mēnešus pirms Komisijas sēdes;  kā arī individuālais izglītības plāns vai izglītojamam mācību procesā un pārbaudes darbos piemērotie atbalsta pasākumi.
  • Sekmju izraksts vai liecība, darba burtnīcas un  pārbaudes darbus matemātikā un dzimtajā valodā.
  • Komisijas sēdes laikā jāuzrāda izglītojamā dzimšanas apliecība un vecāka vai pilnvarotās personas personu apliecinošs dokuments.

Ilgstoši slimojošu skolēnu mācību organizēšanai dzīvesvietā  nepieciešamie dokumenti:

• Vecāka iesniegums (2.pielikums);
  • Izglītības iestādes informācija (3.pielikums);
  • Ģimenes ārsta, ārsta speciālista izziņa vai ārstu komisijas atzinums

Pakalpojuma saņemšana

• Pedagoģiski medicīniskās komisijas sēdē tiek izvērtētas izglītojamā intelektuālās spējas un mācīšanās traucējumu iemesli un ieteikta nepieciešamā izglītības programma vai mācību organizēšana mājās.

• Vecākiem (aizbildņiem) tiek izsniegts atzinums.

Saņemt pakalpojumu

Uzziņas par pakalpojumu

Sandra Čivča

Galvenais speciālists izglītojamo atbalsta jautājumos