Statuss:
Noslēdzies
NAP un ERAF logo

Eiropas Reģionālās attīstības fonda 5.5.1.specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” projektu iesniegumu otrā atlases kārtas ietvaros 2018.gada 6. aprīlī Centrālā finanšu un līguma aģentūra un Jēkabpils pilsētas pašvaldība kā šī projekta pieteikuma iesniedzējs  parakstīja vienošanos ar Centrālo finanšu un līgumu aģentūru par projekta “Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā” īstenošanu. Sadarbības partneri projektā ir Kokneses novada pašvaldība  un Ogres novada pašvaldība.

Projekta "Kultūras mantojuma saglabāšana un attīstība Daugavas ceļā" mērķis ir saglabāt, aizsargāt un attīstīt Daugavas krasta pašvaldību nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu – Krustpils pili, Kokneses viduslaiku pilsdrupas un sanatoriju “Ogre”, attīstot esošās funkcijas, piedāvāt jaunradītus pakalpojumus kultūras un dabas mantojuma objektos.

Projekta ietvaros tiks sakārtoti 3 kultūrvēsturiskie objekti:

1. Krustpils pils;
  2. Kokneses pilsdrupas;
  3. Sanatorija "Ogre" - A.Cīruļa gleznojumi un Ogres Zilo kalnu infrastruktūra.

Projekta ietvaros Ogrē plānots īstenot dažādas aktivitātes bijušajā sanatorijā “Ogre” Gaismas prospektā 2/6, Ogrē, ko novada pašvaldība ir pārņēmusi savā īpašumā. Projekta ietvaros plānots atjaunot valsts nozīmes mākslas pieminekli, A. Cīruļa sienu gleznojumus, atjaunot ēkas jumtu un pamatus, sagatavot telpas Ogres un Ikšķiles kopīgajai aģentūrai “Tūrisma, sporta un atpūtas kompleksa “Zilie kalni” attīstības aģentūra”.

Projekts tiek īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa “Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus” ietvaros. Kopējās projekta izmaksas ir 4 008 109,15 eiro, t.sk. ERAF finansējums – 1 392 352,96 eiro, savukārt nacionālais publiskais finansējums 372 352,93 eiro (t.sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 66 176,44 eiro un pašvaldību finansējums 198 529,46 eiro) un cits publiskais finansējums 107 647,03 eiro.

Ogres novada pašvaldības objekta attiecināmās izmaksas ir 294 117,65 EUR, t.sk. ERAF finansējums – 232 058,82 eiro, savukārt nacionālais publiskais finansējums 62 058,83 eiro (t.sk. valsts budžeta dotācija pašvaldībām 11 029,41 eiro un pašvaldību finansējums 33 088,24 eiro) un cits publiskais finansējums 17941,18 eiro.

Pievienotās saites

Tiekas projekta Kultūras mantojuma saglabāšana Daugavas ceļā partneri 04.04.2019.

Sanatorijas ēka
Atdzimst unikāli kultūras pieminekļi Daugavas krastos
Tikšanās dalībnieki
Atjauno kultūras pieminekļus Daugavas krastos, Ogrē, Jēkabpilī un Koknesē
Turpinās kultūrvēsturisko objektu sakārtošana Daugavas ceļā
Bijušās sanatorijas “Ogre” ēkas atjaunošanas darbi tuvojas noslēgumam
Projekta partneri prezentē kopīgo maršrutu “100 km Daugavas ceļā.”
Tikšanās dalībnieki
Pabeigta kultūras objektu saglabāšana Daugavas ceļā