Statuss:
Atvērts
Paveiktie darbi 19

Projekta ietvaros iecerēts bijušo sūkņu staciju Rīgas ielā 45, Ogrē, pārveidot par jaunu izziņas un tūrisma infrastruktūras objektu un attīstīt to kā Ogres reprezentācijas vietu, kas simbolizē Ogri kā modernu, inovatīvu un plaukstošu kūrortpilsētu.

Daugavas pašā krastā, autoceļa A6 Rīga – Daugavpils malā izvietotais objekts sastāv no  zemes vienības 1726 m² platībā un būves, kas iepriekš funkcionējusi kā Ogres trikotāžas kombināta sūkņu stacija, bet šobrīd vieš degradētas būves iespaidu.

2018. gada 20. decembra Ogres novada pašvaldības domes sēdē tika pieņemts lēmums izmantot pirmpirkuma tiesības un iegādāties šo īpašumu ūdenstūrisma attīstībai. Savukārt 2020. gada jūlijā Ogres novada pašvaldība izsludināja metu konkursu ““Ogres vārti” attīstības priekšlikumi” nolūkā iegūt vispiemērotāko metu – būvniecības ieceres pirmsprojekta materiālu – minētajam īpašumam Rīgas ielā 45, Ogrē. Tā ietvaros tika saņemti 8 metu piedāvājumi. Pēc sarunu procedūras organizēšanas ar pirmās un otrās vietas godalgu ieguvējiem līgums par būvprojekta “Ogres vārti – Daugavas krasta aizsargbūve” izstrādi un autoruzraudzību ir noslēgts ar metu konkursa 1. vietas ieguvēju – pilnsabiedrību “ZGT”.

Saskaņā ar tās piedāvājumu, virszemes pirmajā stāvā plānots izvietot ūdenstūrisma un aktīva tūrisma, izziņu tūrisma koordinēšanas centru, kafejnīcu un rekreācijas zonu. Jumta zonā iecerēta skatu platforma ar soliņiem, āra trenažieriem un iespējām relaksēties un izmantot šo vietu iedvesmai un atpūtai jebkurā dienas laikā. Pagrabstāva šahtas pirmajā līmenī  – 4,6 metru dziļumā – plānota semināru telpa un tehniskās telpas. Pagrabstāva otrajā – vidējā līmenī – plānotas ekspozīciju telpas, bet pagrabstāva trešajā – dziļākajā  līmenī – paredzēts  planetārijs.

Projekta finansējums

Nepieciešamo finansējumu nodrošina Ogres novada pašvaldība.

Izpildītāji

Būvprojekta izstrādi un autoruzraudzību veic pilnsabiedrība “ZGT” (līguma summa 110 980 eiro bez PVN).

Īstenošanas periods

Būvprojekta izstrādi pilnā sastāvā paredzēts pabeigt līdz 2022. gada 16. maijam.

Paveiktie darbi 19

 

20. martā notiks arhitektu forums “Ceļojums uz Ogri – OGRES VĀRTI”
Ogrē notiks arhitektu forums “Ceļojums uz Ogri – OGRES VĀRTI”
Arhitekti aicināti piedalīties metu konkursa nolikuma “OGRES VĀRTI” izstrādē
Izsludināts metu konkurss par “Ogres vārtu” attīstības iespējām
Plāno uzsākt sarunas ar metu konkursa “Ogres vārti” uzvarētājiem
Apstiprina metu konkursa “Ogres vārti” tālāko virzību
Ogres vārti