Statuss:
Noslēdzies
NAP un ERAF logo

Eiropas Reģionālās attīstības fonda 5.1.1.specifiskā atbalsta mērķa “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu pilsētu teritorijās” projektu iesniegumu otrā atlases kārtas ietvaros 2017.gada 31.jūlijā Centrālā finanšu un līguma aģentūra un Ogres novada pašvaldība ir noslēgušas vienošanos par projekta “Novērst plūdu un krasta erozijas risku apdraudējumu Ogres pilsētas teritorijā, veicot vecā aizsargdambja pārbūvi un jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecību pie Ogres upes ietekas Daugavā” īstenošanu.

Projekta mērķis ir Ogres pilsētas pielāgošana klimata pārmaiņām, samazinot augstu plūdu risku, un nodrošinot iedzīvotājiem kvalitatīvu dzīves vidi, kā arī saimnieciskās darbības konkurētspēju un turpmāku pastāvēšanu, veicot pretplūdu pasākumus.

Projekta ietvaros tiek veikti divi pretplūdu pasākumi. Pirmais pasākums ir Ogres upes neapplūstoša  vecā dambja (Brīvības ielā 60 – 80, Ogrē) pārbūve, kurā nepieciešama esošā pagaidu dambja pārbūvei, kas maksimāli samazinās Ogres upes palu ūdeņu filtrāciju caur dambja uzbērumu. Būvdarbi dambim ietver esošā pagaidu aizsargdambja nostiprināšanu līdz aprēķinātai plūdu riska atzīmei un ūdens necaurlaidīgā ekrāna izbūvi visā tā garumā. Otrais pasākums ir Jauna aizsargmola (straumvirzes) būvniecība mazinās hidraulisko pretestību Ogres upes lejastecē, gultnes piesērējumu, ledus sastrēgumus, krastu nobrukumu veidošanos un ūdens līmeņa celšanās iespējas. Šī būve aizsargātu Ogres upes gultni no piesērēšanas un sekmēs noteces un ledus netraucētu ievadīšanu HES ūdenskrātuvē, samazinot ūdenskrātuves ietekmi uz Ogres upes palu noteci.

Projekta kopējās attiecināmās izmaksas ir paredzētas 4 200 000,00 EUR apmērā, no kuriem 85% ir Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzfinansējums, 3,75% valsts budžeta dotācija un 11,25% pašvaldības līdzfinansējums.

Projekta īstenošanas termiņš ir 30.01.2022.

Pievienotās saites

Ogres ieteka Daugavā
Aizsargdambis Brīvības ielā
Aizsargmols Daugavā