Statuss:
Noslēdzies
Eiropas Reģionālās attīstības fonda un Eiropas Savienības logo

Ogres novada pašvaldība īsteno projektu “Publisko interneta pieejas punktu attīstība Ogres novadā” Eiropas Reģionālās attīstības fonda 3.2.2.2. Publisko interneta pieejas punktu attīstība ietvaros.

2014. gada 23. septembrī noslēgta vienošanās starp Ogres novada pašvaldību un Valsts reģionālo attīstības aģentūru par projektu īstenošanu, paredzot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma un valsts budžeta dotācijas piešķiršanu un pašvaldības finansējumu. Kopējais projekta izmaksu budžets sastāda 21 755,60 EUR, no kuriem Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) finansējums ir 85%, valsts budžeta līdzfinansējums 2,25% un pašvaldības finansējums ir 12,75 %.

Projekta mērķis ir paaugstināt piekļuves iespējas internetam pēc iespējas plašākām sabiedrības grupām Ogres novada teritorijā, nodrošinot piekļuvi publiskās pārvaldes un komercsabiedrību piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem un informācijai, lai veicinātu iedzīvotāju iekļaušanos sabiedrības sociālajos, ekonomiskajos un kultūras procesos un uzlabotu dzīves kvalitāti.

Kopumā tiek izveidoti 13 publisko interneta pieejas punkti, lai paaugstinātu piekļuves iespējas internetam, nodrošinot piekļuvi publiskās pārvaldes un komercsabiedrību piedāvātajiem elektroniskajiem pakalpojumiem un informācijai.

Ogres pilsētā tiks izveidoti 8 publisko interneta pieejas punkti. Ogres novada jauniešu iniciatīvu centrā “Burziņš” tiks izveidota pieeja bezvada interneta piekļuves zonai ar datortehniku un daudzfunkcionālu iekārtu. Pašvaldības administrācijas, p/a “Dziednīca”, p/a “Ogres novada kultūras centrs” un Ogres novada sporta centra ēkās tiks izveidoti jauni punkti ar bezvada interneta piekļuves zonu, bet atlikušie trīs punkti pilsētā ar bezvada interneta piekļuves zonām nebūs ēkās – divi punkti būs uz gājēju ielas Brīvības ielā un viens uz gājēju ielas Bērzu alejā. Pārējie pieci publiskie interneta pieejas punkti tiks izveidoti Ogresgala, Krapes, Lauberes, Meņģeles un Madlienas pagastu pārvaldēs.