Pilsētas dzimšanas dienas svinīgā pasākuma laikā 20. februārī Ogres kultūras centrā apbalvojumu „Gada ogrēnietis” saņēma Ķeipenes pensionāru biedrības vadītāja Daina Zēmele, sportiste Agnese Pastare un dziedātāja Alise Ketnere.

Alise Ketnere

Kultūras jomā par profesionāli augstvērtīgas latviešu mūzikas popularizēšanu pasaulē, par izcilu un radošu ieguldījumu mūzikā, panākumiem starptautiskajos mūzikas konkursos un aktīvu sabiedrisko darbu apbalvojums „Gada ogrēnietis 2013” piešķirts dziedātājai, komponistei un producentei Alisei Ketnerei jeb Fox Limai.

Kopš 2004. gada A.Ketnere piedalās dažādos muzikālos starptautiskajos konkursos, sevišķi veiksmīgs jaunajai dziedātājai bijis 2013. gads, kad februārī viņa piedalījās  Eirovīzijas Nacionālās atlases "Dziesmas 2013" pusfinālā ar dziesmu „TIRPINI”, savukārt septembrī ieguva Grand Prix Džona Lenona dziesmu konkursā (The John Lennon Songwriting Contest - ASV) par dziesmu “Tirpini” kategorijā World.  2013. gada novembrī Alise bija pusfināliste pasaules konkursā „ECO ARTS AWARDS”. Decembrī A. Ketneres dziesma ”I NEED MORE” tika iekļauta Eirovīzijas nacionālās atlases "Dziesmas 2014" pusfinālā.  

Alise aktīvi piedalās dažādos festivālos, konkursos un labdarības projektos: 2013. gada martā labdarības koncertā „Iespēja” Ogrē, jūnijā – „International Cultural Evening” Rīgā, kā arī Mrs.Top of the Worls 2013 noslēguma pasākumā.

2013.gada jūlijā A.Ketnere piedalījās internacionālā draudzības solo-koncertā uz buru kuģa „Kruzenštern” Rīgā, savukārt novembrī – festivālā „Bildes - 2013”.

Alise aktīvi strādā ka producente un aktīvi sniedz bezmaksas konsultācijas un stāsta par savu pieredzi Ogres jauniešiem, Ogres krīzes centra un dienas centra audzēkņiem, piedalās radošajās darbnīcās biedrībā ”LUX VIRIDIA” un ir biedrības locekle ”Ogres muzikālais teātris”.

Gada ogrēnietis 2013

No 2011. gadam līdz šodienai A. Ketnere ir mūzikas vēstniece pasaules projektā ”Project Peace on Earth (PPOE)”, viņas muzikālais vēstījums tika translēts miljons skatītāju lielai auditorijai visā pasaulē.

Alise Ketnere nesen piedalījās arī vienā no populārākajiem jauno autoru konkursiem pasaulē – Džona Lenona “Dziesmu rakstīšanas konkursā” (The John Lennon Songwriting Contest), kas iedibināts 1997. gadā. Tas ik gadu pulcē gan profesionāļus, gan jauniesācējus no visas pasaules. Ņemot vērā iespaidīgo balvu fondu – 300 tūkstošus ASV dolāru, interesentu netrūkst, tāpēc konkurence ir īpaši sīva. Konkursā Fox Lima piedalījās ar oriģināldziesmu „Tirpini”, kuras skaņdarbu žūrija atzinusi par vienu no labākajām, piešķirot tai Grand Prix kategorijā World.

Šobrīd A.Ketnere studē filosofiju Vācijā Fern Universität in Hagen.

Alise Ketnere ir dzimusi radioinženieru ģimenē, viņas tēvs bija izgudrotājs un radīja elektroniskos instrumentus, kas sintezēja dažādas skaņas. Tā ietekmē Fox Limai radās interese par skaņu un mūziku. Pirmo reizi Alise uzstājās 17 gadu vecumā, vēlāk sāka radīt savu mūziku. Latvijā Fox Lima bija nesaprasta, savukārt ārzemēs guva panākumus. Nozīmīgākais no tiem – uzvara elektroniskās grupas Enigma konkursā 2010. gadā. Tika izdots jauns Enigmas sings “MMX The Social Song”, kurā dzirdama Fox Limas balss, vārdi un melodija. 2011. gada Ziemassvētkos Fox Lima piedalījās internacionālā projektā “Peace of Earth” Bētlēmē, kas veltīts vispasaules bēgļiem. Projekta tituldziesma bija Enigmas “MMX The Social Song”, bet uz skatuves Fox Lima kopā ar Grammy balvas laureātiem izpildīja savas kompozīcijas. Neatkarīgi no panākumiem ar Enigma, Fox Lima negrib palikt tikai Enigmas balss, viņa meklē savu ceļu, turpinot radīt neparastu un elektronisku mūziku.

Saņemot balvu, A.Ketnere atzina, ka tituls "Gada ogrēnietis" ir kā apliecinājums pagājušajā gadā paveiktajiem darbiem. Arī šis gads Alisei iesācies daudzsološi – viņa nemitīgi rada dziesmas un izmanto visas iespējas ar tām piedalīties dažāda mēroga konkursos.

„Par apbalvojumu esmu ļoti priecīga, paldies maniem atbalstītājiem, ģimenei. Manuprāt, ir svarīgi, ka es ne tikai rakstu un producēju mūziku, bet arī aktīvi iesaistos sabiedriskajā darbā – strādāju ar jauniešiem, palīdzu viņiem. Šī darbošanās man daudz ko dod – iepazīstot cilvēkus, es iepazīstu pasauli un to varu ielikt arī savā mūzikā. Šīs balvas saņemšana ir manas mazās virsotnes sasniegšana, bet man vēl daudz virsotnes jāsasniedz,” saka mērķtiecīgā jauniete.

Svinīgā apbalvošana notika 20.02.2014. un par to var lasīt šeit.

Agnese Pastare

Nominācijā “Sports” apbalvojums „Gada ogrēnietis 2013” piešķirts Agnesei Pastarei.

2013. gada augustā Gdaņskā Agnese sasniedza jaunu Latvijas rekordu 20 km distancē (1 stunda 29 minūtes un 55 sekundes), kas 2013. gadā bija 28. labākais pasaulē! 2012. gadā Agnese Pastare Ogres vārdu nesa pasaulē, startējot Londonas olimpiskajās spēlēs, kur sasniedza ļoti labu rezultātu - izcīnīja 24.vietu.

A. Pastares treneris ir Ogres Goda pilsonis Georgs Gutpelcs.

Svinīgā apbalvošana notika 20.02.2014. un par to var lasīt šeit.

Daina Zāmele

Apbalvojumu „Gada ogrēnietis 2013” saņēma Ķeipenes pensionāru biedrības „Avotkreses” vadītāja Daina Zēmele (foto no kreisās, kopā ar A.Ketneri), kura apbalvojumam tika izvirzīta nominācijā „Sabiedriskais darbs”.

2013. gadā D.Zēmele aktīvi strādājusi, lai Ķeipenes vecākās paaudzes ļaužu dzīvi padarītu interesantāku un krāsaināku. Visa gada garumā viņa ir pulcējusi ķeipeniešus uz dažādiem pasākumiem, organizējusi dažādas tikšanās, pasākumus un ekskursijas.

Ķeipenes pensionāru biedrība „Avotkreses” reģistrēta 2013. gada janvārī, pirmā jaundibinātās biedrības sanāksme notikusi februāra sākumā. Februārī D.Zēmele ķeipeniešiem organizējusi tikšanos ar pagasta pārvaldes vadītāju Vilni Sirsoni un Madlienas sociālā centra darbiniecēm, martā – ar ģimenes ārsti Gaidu Bērziņu, kura pasniedza lekciju „Normāls novecošanas process”. Maija sākumā D.Zēmele organizēja braucienu uz Siguldu „Latvijas stādu parāde 2013”, savukārt jūnijā - ekskursiju uz Rūjienu, kur tika izzināts saldējuma ražošanas process un veikta degustācija. Tika apmeklēti arī Skaņaiskalns Mazsalacā un antīko automašīnu muzejs. Maijā Ogrē notika novada pensionāru pulcēšanās un jūlijā Daina organizēja ekskursiju uz Līvāniem, stikla muzeju, Preiļos apskatīts leļļu muzejs un keramiķu darbnīca. Augustā organizēta ekskursija uz Kurzemes gleznainākajām vietām -  Dundagas pils, Ragaciems, Tukuma salmu muzejs, Kolkas rags. Septembrī notikusi ekskursija uz R.Blaumaņa muzeju „Braki”, Jurjānu muzeju „Meņģeļi”, animatora A.Burova piemiņas māju Vestienā, Praulienas pagasta saimniecību „Ataugas” – zemeņu stādu iegāde un rudens aveņu degustācija. Oktobrī organizēti trīs pasākumi - biedrība Ogrē piedalījās veco ļaužu dienai veltītā pasākumā, tautas namā notikusi tikšanās ar dzejnieku Egilu Dambi, 18.oktobrī – ekskursija uz Siguldu „Zelta rudens”. Arī decembrī notikuši trīs pasākumi - brauciens uz Ogri – Ziemassvētku pasākums novada pensionāriem, tautas namā rīkota Ziemassvētku balle vecākajai paaudzei ar ciemiņiem no Taurupes, Madlienas, Mazozoliem, Meņģeles un Zaubes, 21. decembrī Ziemassvētku atbildes vizīte Meņģelē – koncerts Meņģeles tautas namā.

Līdzās aktīvajam sabiedriskajam darbam Dainai jārod spēks un  mīlestība, rūpējoties par savu ģimeni, turklāt viņai ir arī vaļasprieks – viņa dejo vecākās paaudzes deju kolektīvā „Veldze”.

Svinīgā apbalvošana notika 20.02.2014. un par to var lasīt šeit